فایروال صنعتی مگزا MOXA Firewall

روتر و فایروال صنعتی مگزا MOXA Router & Firewall

با توجه به توسعه ی دنیای اینترنت و اطلاعات آن و همچنین گسترش روزافزون بد افزارهای موجود در اینترنت که تهدیدی بزرگ برای سیستم های ارتباطی به شمار می آیند، امنیت شبکه  و نیاز به آن در صنایع مختلف امری است که بیش از پیش مورد توجه و اهمیت قرار گرفته است. از طرفی امروزه امنیت اطلاعات و محرمانگی داده ها دارای اهمیت ویژه ای در صنایع مختلف ایران نظیر: نفت ، گاز و برق می باشد که سازمان ها و صنایع را ملزم به اتخاذ تدابیر امنیتی و تامین هر چه بیشتر امنیت سیستم های کنترل صنعتی خود می نماید. منظور از امنیت سیستم های کنترل صنعتی، تعیین راهکارهای پیشگیری، کشف و مقابله با هر نوع تداخل اعم از عمدی/غیرعمدی، داخلی/خارجی می باشد.
شرکت موگزا با ارائه ی فایروال های صنعتی خود، سعی دارد تا علاوه بر تامین امنیت شبکه های صنعتی، سطوح امنیتی را نیز در آنها افزایش دهد. فایروال صنعتی موگزا، علاوه بر ویژگی فایروال صنعتی ، دارای تلفیقی از مشخصات سایر دستگاه های صنعتی اعم از : روتر ایمن ساز، سوئیچ مدیریتی لایه 2 نیز می باشد. همچنین مجهز به پروتكلھاي VPN و NAT است.
مسیریاب و فایروال صنعتی موگزا به منظور تامین امنیت اپلیکیشن های اجرایی بر بسترهای انتقال اطلاعات در حوزه ی نظارت و مانیتورینگ شبکه و عملیات کنترل از راه دور که اموری بسیار حساس  می باشند، طراحی شده است. طراحی مذکور محیطی امن را به منظور حفاظت از اموال سایبری (اعم از : ایستگاه ھای پمپاژ و سیستم ھای تصفیه ی آب در صنعت آب و فاضلاب ، سیستم ھای DCS در صنعت نفت و گاز و سیستم ھای   HMI/SCADA در اتوماسیون کارخانه ھا و …) فراهم می کند . محصول  فوق، مجهز به ویژگی ” تنظیمات سریع مسیریابی  WAN” می باشد که  این ویژگی کاربران را قادر می سازد تا به راحتی پورت های LAN و WAN را به منظور ایجاد عملکردهای مسیریابی در شبکه راه اندازی کنند و بعلاوه دارای قابلیت ایجاد و مدیریت شبکه های اترنتی Fieldbus  از طریق رابط کاربری Web می باشد.
این محصول همچنین نقش روتری را بر عهده دارد که از پروتکل های مسیریابی RIPv1/v2 و OSFP پشتیبانی می کند. تمامی فایروال های ارائه شده توسط شرکت موگزا دارای استاندارد IEC62443 هستند که سبب توسعه ی  امنیت شبکه های صنعتی می شود. این محصول شامل پروتکل های رایج صنعتـی Ether CAT، Ethernet IP،FOUNDATION Fieldbus ، Modbus/TCP و Profinet نیز می باشد.
با توجه به تکنولوژی Packet Guard شرکت موگزا که مربوط به بازرسی عمیق و دقیق بسته ها می باشد، کاربران قادر خواهند بود تا دستورهای Modebus TCP را در لایه ی اپلیکیشن شبکه فیلتر کنند. این فایروال و مدل های مختلف آن دارای قابلیت عملکرد در محدوده های دمایی 40- تا  70+ درجه ی سانتی گراد، عملکرد طولانی مدت (MTBF) بیش از 112 سال می باشد.
در بحث امنیت صنعتی دو ویژگی زیر از این دستگاه حائز اهمیت است:
1 –  ویژگی VPN :  بستری مجازی که ارتباطی امن را بین شبکه های داخلی و اینترنت تامین می کند و همچنین بسته های IP شبکه را با استفاده از پروتکل IP Sec رمزنگاری می کند.
2 – ویژگی NAT : این فایروال صنعتی، با تقسیم بندی  شبکه به نواحی مختلف، علاوه بر کنترل ترافیک موجود بین این نواحی، از طریق NAT از ورود داده های ناخواسته به شبکه جلوگیری می کند.
« جهت کسب اطلاعات بیشتر با این شرکت تماس حاصل فرمائید »